نام کاربری :
کلمه عبور :
      ثبت نام
  فراموشی کلمه عبور
آنتی اکسیدانها در حفظ سلامت پوست موثرند
آنتی اکسیدانها در حفظ سلامت پوست موثرند

آنتی اکسیدانها در حفظ سلامتی ارگانهای مختلف بدن، حفظ سلامت بینایی، سلامت پروستات، حفظ سلامت عملکرد مغز و قلب همچنین سلامت دستگاه ادرار و حفظ و تقویت عملکرد سیستم ایمنی نقش مهمی دارند.

کارشناس دفتربهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: آنتی اکسیدانها نه تنها در پیشگیری بیماریهای غیرواگیر نقش دارند بلکه در حفظ سلامت پوست و کند شدن روند پیری در پوست نیز موثرند.
دکتر فروزان صالحی اظهار داشت: غذاهای گیاهی نظیر میوه ها، سبزیها وغلات کامل حاوی ترکیباتی به نام آنتی اکسیدان هستند که برای سلامت انسان مفیـد بوده، بسیاری از بیماریهای مرتبط با افزایش سن را به تاخیر انداخته و از بیماریهای غیر واگیر ازجمله بیماریهای قلبی عروقی، دیابت و انواع سرطانها پیشگیری می کنند.
وی افزود: برخی از ویتامینها، مواد معدنی، کاروتنوئیدها و پلی فنل ها به عنوان آنتی اکسیدانها شناخته شده اند و مهمترین این مواد که دارای فعالیت آنتی اکسیدانی هستند عبارتند از ویتامینهای A، C، E، بتاکاروتن، سلنیوم، روی، منیزیوم وترکیبات لیکوپن هستند.
صالحی با بیان اینکه وجود بسیاری از آنتی اکسیدانها بارنگ خاص در مواد غذایی مشخص می شوند تصریح کرد: رنگ قرمز تیره در میوه هایی نظیر گیلاس و آلبالو و گوجه فرنگی، رنگ نارنجی در هویج، رنگ زرد در ذرت، انبه و رنگ آبی مایل به بنفش در تمشک، شاتوت و انگور نشان دهنده وجود آنتی اکسیدان در این مواد است.
وی به نقش آنتی اکسیدانها در سلامت تاکید کرد و گفت: افراد برای حفظ سلامت و کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی - عروقی می توانند روزانه 5 واحد از سبزیها و میوه ها مصرف کنند.
کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه خاطر نشان کرد: چنان چه دررژیم غذایی دو اصل تعادل و تنوع رعایت شود، آنتی اکسیدانها، ویتامینها و املاح به میزان مورد نیاز دریافت و نیاز افراد سالم به این مواد برآورده می شود و نیازی به دریافت مکملها نیست البته گروههای در معرض خطر مانند کودکان، زنان باردار و شیرده و نیازمند دریافت بعضی از مواد مغذی از طریق مکملها است.
وی گفت: آنتی اکسیدانها در میوه هایی مانند انواع توت، تمشک و شاتوت، آلبالو، انگور قرمز، سیب، مرکبات سیب و هلو انواع سبزیها مانند هویج، گوجه فرنگی کلم برگ، اسفناج، ذرت فرآورده های فرآوری شده گوجه فرنگی پیاز، بروکلی گل کلم، کلم بروکلی و تربچه و همچنین تخم مرغ، چای، قهوه، شکلات و دارچین موجود است.
صالحی تصریح کرد: آنتی اکسیدانها در حفظسلامتی ارگانهای مختلف بدن، حفظ سلامت بینایی، سلامت پروستات، حفظ سلامت عملکرد مغز و قلب همچنین سلامت دستگاه ادرار و حفظ و تقویت عملکرد سیستم ایمنی نقش مهمی دارند

   1389/12/4

 
صفحه اصلی درباره اویلا تماس با ما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به برند مواد غذایی اویلا می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ