نام کاربری :
کلمه عبور :
      ثبت نام
  فراموشی کلمه عبور
مصرف روزانه دو لیوان شیر، نصف پروتئین مورد نیاز افراد بالغ را تأمین می کند
مصرف روزانه دو لیوان شیر، نصف پروتئین مورد نیاز افراد بالغ را تأمین می کند

مواد مغذی گروه شیر و لبنیات پروتئین، کلسیم، فسفر، بعضی از انواع ویتامین های گروه ب و ویتامین آ را تامین می کنند.
دکتر زهرا عبداللهی معاون اداره بهبود تغذیه جامعه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: گروه شیر و لبنیات در سومین ردیف هرم غذایی، قرار دارد که در رشد و استحکام استخوان ها و دندان ها و سلامت پوست نقش مهمی دارند.
وی افزود: برای افراد بزرگسال سالم روزانه مصرف 2 تا 3 واحد از گروه شیرو فرآورده های توصیه می شود و همچنین زنان باردار و شیرده می بایستی حداقل روزانه 3 واحد از گروه شیر و فرآورده های آن مصرف کنند.
دکتر عبداللهی با اشاره به این که گروه شیر و لبنیات در رشد و استحکام استخوان ها و دندان ها و سلامت پوست نقش مهمی دارند، ابراز داشت: مصرف روزانه دو لیوان شیر می تواند نیاز به فسفر را بر طرف کند زیرا شیر حاوی بعضی از ویتامین ها مانند آ، ب12 ، ب2 ، ب 1 است و با مصرف روزانه دو لیوان شیر حدود نصف نیاز بدن افراد بالغ به ویتامین ب12 تامین می شود.  وی درباره مصرف سایر لبنیات گفت: افراد برای استفاده از پنیر تازه، باید آن را به مدت حداقل 2 ماه در آب نمک نگهداری کرده و سپس مصرف کنند و بستنی هایی را بخورند که از شیر پاستوریزه تهیه شده باشد.


معاون دفتر بهبود تغذیه جامعه تصریح کرد: برای مصرف هر نوع کشک حتما قبل از مصرف مقداری آب به آن اضافه کرده و حداقل 5 تا10 دقیقه در حال به هم زدن بجوشانند و با توجه به این که معمولاً در تهیه کشک از میزان زیادی نمک استفاده می شود، توصیه می شود که از انواع کشک کم نمک استفاده کنید.
دکترعبداللهی با بیان این که افراد هنگام خرید شیر باید به تاریخ انقضای آن توجه کنند، ابراز داشت: شیر را نباید در معرض نور قرار دهند زیرا باعث نابودی ویتامین ب2 شده و همچنین سبب بد طعمی شیر می شود.

   1390/4/29

 
صفحه اصلی درباره اویلا تماس با ما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به برند مواد غذایی اویلا می باشد.
تحلیل آمار سایت و وبلاگ